• YARIM ALTIN
  6.285,00
  % 0,44
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9145
  % 0,04
 • € EURO
  31,5834
  % 0,12
 • £ POUND
  36,6570
  % 0,12
 • ¥ YUAN
  4,0452
  % 0,01
 • РУБ RUBLE
  0,3210
  % -0,07
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

“Yeni Başlıyor!” İşte Çarpıcı Altın ve Gümüş Tahminleri

“Yeni Başlıyor!” İşte Çarpıcı Altın ve Gümüş Tahminleri


Altın ve gümüş fiyatları, Çarşamba günü, metallerin son zamanlarda güçlü satış baskısından toparlanmaya çalışmasıyla hafif ivme kazandı. Ons altın 1.785 dolardan, gümüş ise 26.15 dolardan işlem görüyor. Piyasada durumlar böyleyken, Sprott Asset Manager’dan Peter Grosskopf, bu iki değerli metale yönelik çarpıcı tahminlerini paylaştı.

Grosskopf: Altın yatırımcıları çok yoğun bir süreç yaşayacak

Grosskopf, “Uzun vadeli fiziksel birikim aşaması, altın için daha yeni başlıyor. Altının diğer varlıklara göre avantajlardan yararlanabileceği uzun bir dönem var önümüzde. Sprott olarak, altın yatırımcıları ile beş ila on yıllık çok olumlu, çok yoğun bir süreç yaşanılacağını düşünüyoruz,” ifadelerini kullandı.

TD Securities ve Piyasa Uzmanlarından Altın ve Gümüş Yorumları

Uzman, ayrıca, yukarı yönlü hareket gören tahvil piyasaları gibi diğer finansal piyasalar sebebiyle yatırımcıların bu süre zarfında altın konusunda heyecanlanmadığını belirtti. Finansorkredi.com olarak da bildirdiğimiz üzere ABD Fed’in parasal olarak daralmasına ilişkin son endişeler, yatırımcıların tekrar uzun vadeli düşünmesini sağladı – bunun da altına fayda sağladığı Grosskopf tarafından belirtiliyor.

“Gümüşteki fiyat hareketi altından daha patlayıcı olabilir”

Grosskopf, gümüş için de heyecan verici olanaklar görüyor. “Daha küçük yatırımcılar şu anda fiziksel gümüş satın alıyor ve bu pazarı takip ediyor. Talep, bu pazarı kolayca alt edebilir. Gümüşteki fiyat hareketi gerçekten altından daha patlayıcı olabilir” diye ekledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube 

Sorumluluk Reddi Beyanı: Finansorkredi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Finansorkredi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Finansorkredi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Finansorkredi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Finansorkredi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Finansorkredi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Finansorkredi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Kaynak link