• YARIM ALTIN
  7.215,00
  % 0,07
 • AMERIKAN DOLARI
  31,6032
  % 0,09
 • € EURO
  34,3290
  % -0,01
 • £ POUND
  40,0950
  % -0,09
 • ¥ YUAN
  4,3906
  % 0,10
 • РУБ RUBLE
  0,3461
  % 0,32
 • BITCOIN/TL
  2117343,323
  % 6,00
 • BIST 100
  %

Victoria’s Secret alıcı bulamadı halka arz oluyor

Victoria’s Secret alıcı bulamadı halka arz oluyor

Dünyaca ünlü iç çamaşırı markası Victoria’s Secret’ın sahibi L Brands bir süredir dev markayı elden çıkarmaya çalışıyordu. CNN’in haberine göre L Brands resmi olarak dünyaca ünlü marka için yeni talip aramayı bıraktı. Şirket bunun yerine Victoria’s Secret’ı halka açık bir şirket haline getirmeyi hedefliyor.

Ağutos ayında işlemlerin sonlandırılmasıyla birlikte L Brands şirketinin Victoria’s Secret ve Bath & Body Works olmak üzere halka açık iki şirketi bulunacak. Şirket Salı günü yaptığı açıklamada bu hamlenin amacının “her şirketin gelişen perakende piyasası ortamında gelişmek ve kârlı bir büyüme sağlamak için yönetim odağını ve finansal esnekliği en üst düzeye çıkarmasını sağlamak” olduğunu belirtti.

Borsagundem.com’un derlediği bilgilere göre, L Brands geçtiğimiz yıl Victoria’s Secret firmasını özel sermaye şirketi Sycamore Partners’a satmak üzereyken pandemi patlak verdi. Pandemi nedeniyle firmanın mağazalarını kapatmak zorunda kalmasıyla 525 milyon dolarlık satış anlaşması rafa kalktı. Sycamore, mağazaların kapatılması gibi değişikliklerin anlaşmayı ihlal ettiğini savunduğu için işlemi reddetti.

L Brands Yönetim Kurulu Başkanı Sarah Nash kapatılan mağazalar ve yenilenen satış ürünlerinin ardından Victoria’s Secret’ın geri dönüş için önemli bir ilerleme kaydettiğini açıkladı.

Nash, L Brands yönetim kurulunun bu kararın arkasında olduğunu belirterek, “Kurul, ileriye dönük bu tercihin hissedarlara en yüksek değerde getiri sağlayacağına ve ayrılığın her işletmenin büyümesi için en iyi fırsatlara ulaşmasına yol açacağına inanıyor” açıklamasında bulundu.

L Brands açıklamasında yatırımcılara ilk çeyrek bilançosu öncesi ön bilgiler de sağlandı. Şirket Bath & Body Works ve Victoria Secret’ın ABD’deki korona virüs teşvik paketlerinden ve Kovid-19 kısıtlamalarının hafifletilmesinden faydalandığı belirtildi.

 

 

 

Kaynak : https://www.borsagundem.com/haber/victorias-secret-alici-bulamadi-halka-arz-oluyor/1570755