• YARIM ALTIN
  6.210,00
  % 0,06
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9310
  % 0,08
 • € EURO
  31,7209
  % 0,06
 • £ POUND
  36,5717
  % 0,11
 • ¥ YUAN
  4,0445
  % 0,04
 • РУБ RUBLE
  0,3266
  % 0,68
 • BITCOIN/TL
  1070719,308
  % -0,55
 • BIST 100
  %

Morgan Stanley blockchain girişimine yatırım yapacak

Morgan Stanley blockchain girişimine yatırım yapacak


Morgan Stanley’den blockchain girişimine yatırım

ABD’li bankacılık devi Morgan Stanley, blockchain girişimi Securitize’a yatırım yaptı. Girişime yatırım yapan kurumlar arasında, Ava Labs, IDC Ventures ve Sumitomo Mitsui Trust Bank’ın yanı sıra mevcut yatırımcılar Ripple, Blockchain Ventures ve Borderless Capital de yer aldı.
Blockchain girişimi Securitize, bankacılık devi Morgan Stanley ve Blockchain Capital tarafından ortaklaşa yönetilen bir Seri B finansman turunda 48 milyon dolar topladı. Yatırım, şirketin dijital varlık menkul kıymetlerinin ticareti için tasarlanmış bir pazar yeri olan Securitize Markets’ın planlanan lansmanından önce geldi. Yatırım turuna katılanlar arasında Ava Labs, IDC Ventures ve Sumitomo Mitsui Trust Bank’ın yanı sıra mevcut yatırımcılar Ripple, Blockchain Ventures ve Borderless Capital de yer aldı. Securitize CEO’su ve kurucu ortağı Carlos Domingo yatırımla ilgili olarak; “Securitize, geçen yıl Seri A turumuzda hem risk sermayesinde hem de büyük Avrupa ve Japon finans kurumlarında inanılmaz ortaklar edindi. Büyük bir ABD yatırım bankası ve Japonya’nın önemli bankasının yanı sıra üst düzey VC’ler tarafından B Serisine katılmaları, dijital varlık menkul kıymetlerinin benimsenmesine duyulan güvenin giderek daha yaygın hale geldiğini gösteriyor.” ifadelerini kullandı.

‘Dijital varlık menkul kıymetlerinin büyümesine inanıyoruz’

Yatırımla birlikte Securitize, Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya-Pasifik bölgesinden büyük kurumsal yatırım alan ilk blockchain şirketi konumuna geldi. Yatırımın bir parçası olarak, Morgan Stanley Tactical Value eş başkanı Pedro Teixeira da Securitize’ın yönetim kuruluna katılacak. Teixeira konuyla ilgili olarak: “Blockchain endüstrisindeki ilk yatırımımız, önde gelen dijital varlık menkul kıymetleri firması Securitize’dır. Eğrinin ilerisinde olan işletmelere ve varlık sınıflarına uzun vadeli yatırımlar yapıyoruz. Securitize’a yaptığımız yatırım, dijital varlık menkul kıymetlerinin büyümesine ve benimsenmesine inandığımızın bir işaretidir” açıklamalarında bulundu.

Kaynak: Bloomberg HT