• YARIM ALTIN
  3.244,00
  % 0,27
 • AMERIKAN DOLARI
  18,5412
  % 0,17
 • € EURO
  18,1936
  % 0,15
 • £ POUND
  20,6323
  % 0,07
 • ¥ YUAN
  2,6122
  % 0,58
 • РУБ RUBLE
  0,3249
  % 0,52
 • BITCOIN/TL
  359691,396
  % 0,21
 • BIST 100
  %

Millet İttifakı’na yeni partiler mi katılacak?

Millet İttifakı’na yeni partiler mi katılacak?


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener İstanbul Yeşil Enerji Üretimi Tesisi açılışında konuştu. 

Meral Akşener, “İnşallah Millet İttifakı daha da genişleyecek.” ifadelerini kullandı.

Gerçek Gündem’in haberine göre Akşener, “Sizler çalışırsanız İstanbul’a diğer şehirlere hizmet ederseniz işte böyle rekabet üzerinden birlikte devam ederiz ve 13. Cumhurbaşkanını Millet İttifakı’ndan seçeriz.” dedi. 

Meral Akşener’in açıklamalarının satır başları şöyle oldu:

Hakkı teslim ederek rahmeli Kadir Topbaş arkadaşa teşekkür ederek yok yürünebiliyormuş. İnşallah Millet İttifakı daha da genişleyecek.

“Hayırlısıyla teneşire yatırıldım”

Hayırlısıyla teneşire yatırıldım. Halbuki rekabetin de ‘ben daha iyi hizmet ederim’ diye düşünmesi gerekiyor.

Gelişmekte olan ülkelerin bile şapkasını önüne koyup düşündüğü bir problem yeşil. Elektirik üreteceğimiz, karbonu azaltacağımız bir önemi var bu tesisin. Bu adımlar devam edecek.

Dinimizin en önemli özelliği az tüketmektir. Dinizim der ki ‘çok yeme kalbin kararır’ İstanbul’un eski Türk evlerine bakarsanız ki ben öyle bir evde oturuyorum yani lego gibi evler bunlar yeteri kadar. Çözüm için gayret gösterenlerin ortaya koyduğu cümle ‘yeteri kadar’ cümlesidir.

“Rekabet üzerinden birlikte devam ederiz “

2000’li yılların başında bi makale okumuştum. ‘0 atıklı binalar yapabilir miyiz’ diye bakılmış. Karıncaların hayatı incelenmiş ve tüketme sistemi üzerinde ısıtması yok soğutması yok ama kışın sıcak yazın soğuk bir bina yapmışlar.

Annelerimizden bizi geçirilen şey “yeteri kadar”. Yani bu cümle üzerinden icraatlar yapabiliriz. İstanbul’a ve sizlere çok teşekkür ediyorum. Sziler çalışırsanız İstanbul’a diğer şehirlere hizmet ederseniz işte böyle rekabet üzerinden birlikte devam ederiz ve 13. Cumhurbaşkanını Millet İttifakı’ndan seçeriz.