• YARIM ALTIN
  5.583,00
  % 0,09
 • AMERIKAN DOLARI
  27,2103
  % 0,24
 • € EURO
  28,9550
  % 0,05
 • £ POUND
  33,2747
  % 0,08
 • ¥ YUAN
  3,7230
  % 0,03
 • РУБ RUBLE
  0,2829
  % 0,27
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Kılıçdaroğlu: Zam fırtınası geliyor

Kılıçdaroğlu: Zam fırtınası geliyor


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, evinin mutfağından halka seslendi. Yaklaşan kış aylarında yeni zamların geleceğini ifade eden Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı;

*Bu Saray iktidarının her gün farklı bir kesimde açmaya devam ettiği yaralara bir muhalefet lideri olarak merhem olmaya çalışıyoruz. Yol arkadaşlarımla sürekli yollardayız. Arada bazı konular birikti. Sizleri bilgilendirmem lazım.

“YENİ ZAM FIRTINASI KAPIDA”

*Sorunlara karşı nasıl önlem alacağımızı bilmeniz çok önemli. Öncelikli konumuz kara kış. Kara dememizin nedeni yaşanacaklardır. Pazar market fiyatları zaten korkunç seviyede ve maalesef yeni bir zam fırtınası kapımızda.

*Bu haksız, hukuksuz fiyat artışları halkımızın huzurunu kaçıracak. Peki Erdoğan ne yapıyor? Bize ABD, Almanya ve İngiltere’nin nasıl bir sefalete düştüğünü anlatıyor.

*Niye bunu anlatıyor? Çünkü Erdoğan, kara kışta bu millete yaşatacağı sefalete algısal zemin hazırlıyor.

*Yalanlar söyleyerek halkı trajediye hazırlamak istiyor; çünkü sunabildiği tek çözüm bu. Korkunç bir propaganda makinasıyla bunu yapmaya çalışıyorlar.

Bunun yalan olduğunu ve bunu sizin çok iyi bildiğinizi Erdoğan da biliyor. Bu söylemlerin hedefi de büyük oranda şu an bu videoyu izleyen sizler değilsiniz zaten. Hedef bu ülkenin en savunmasız, en yoksul kitleleri. Yurt dışındaki dünyayı, okuyup göremeyenler. Bu kitleler aynı zamanda bu kara kışı en korkunç yaşayacak olan kesimlerimiz. Bu çok acı bir tablodur.

“GÖRÜNEN O Kİ ENERJİ KESİNTİLERİ YAŞANACAK”

*Şimdi size bir bilgi daha vereyim. Görünen o ki Erdoğan iktidarı beceriksizliğinden dolayı bu kış ülkeye enerji kesintileri de yaşatacak.

*Size bu hikayeleri sürekli anlatmasının bir nedeni de bu. İşte bunun yolunu yapmaya çalışıyor.

ERDOĞAN’A FON ÖNERİSİ

*Erdoğan’a önerim; halkımın acı çekmesini istemiyorum. Fakir, fukaranın bu kışta sıkıntı çekmesini istemiyorum. Derhal yeni kara kış fonu kur. Bu fona katkıyı beşli çeten yapsın.

*Onların sildiğin vergileri al. Ayrıca vergi cennetlerinden gelen milyar dolarlardan hiç vergi almıyorsun. Gel hemen bir kararnameyle halkın hayrına bu kanunu işlet. Yüzde 30 vergi al.

*Çetelerin yararına kanun çıkarmaya çok mahirsin bir kere de halk için göreyim bu maharetini.

*Çöpten kağıt toplayanlardan vergi almaya çalışıyorsun. Ama vergi cennetlerinde milyon dolarları olanlardan 5 kuruş bile vergi almıyorsun.

*En son önerim de 13 uçağından 12’sini hemen sat ve gelirini kara kış fonuna yatır. Yani özetle senin şaşaalı hayatına harcanan paraları acilen insanlarımızın enerji faturalarını ödemelerine yönlendir. Çözüm işte bu.

“DOYMUYORLAR”

*Kağıt toplayıcılarıyla dün birlikteydim. Bu mafya iktidarı şimdi de onların parasına göz dikmiş. Para dediğime bakmayın, karın tokluğuna göz dikmiş. Baskınlar yapılıyor, çöpten topladıkları kağıtlar gasp ediliyor, sonra o kağıtlar büyük şirketlere satılıyor.

*Gerçekten de korkunç. Bu insanlar sabahın köründe kalkıp yollara düşüyor. ‘Ya nasip’ diyerek o çekçeklerle onlarca kilometre yürüyorlar. İnanılmaz ama bunlar o küçücük paraya bile göz dikmiş durumdalar. Doymuyorlar.

“BU KARA KIŞI ATLATALIM, GERİSİ KOLAY”

*Buradan bu Saray iktidarı ve şürekasına seslenmek istiyorum: Bakın bu iş sizi aşar. Bu mesele sizi bitirir. Yemin ederim ki nefes aldırmam size. Hele o garibanlara haksız hukuksuz bir baskın daha yapın, görün olacakları!

*Sevgili halkım; bu zulmeden zorba iktidar gidicidir. Gittikleri andan itibaren çok hızlı bir düzelme göreceksiniz. Türk Liramız hak ettiği değeri hemen kazanmaya başlayacak. Ülkeye hızla yatırımlar akacak.

*Fiyatlar düşmeye başlayacak. Alım gücünüz ve hanedeki huzurunuz artacak. Hem de çok hızlı bir şekilde. Hele bu kara kışı bir atlatalım, gerisi kolay.

“SİZE BUNLARI EDEN ELBETTE BULUR, BULACAK!”

Kılıçdaroğlu videoyu, “Zor bir dönemecin eşiğindeyiz halkım. Önümüz kara kış, ayaz. Zam fırtınası geliyor. Bu kışı en az hasarla atlatmamız için, bu videom bir mücadele çağrısıdır. İnancım o ki; size bunları eden elbette bulur, bulacak!” notu ile paylaştı.Kaynak link