• YARIM ALTIN
  6.290,00
  % -0,33
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9919
  % 0,23
 • € EURO
  31,2252
  % -0,16
 • £ POUND
  36,3918
  % -0,22
 • ¥ YUAN
  4,0449
  % -0,05
 • РУБ RUBLE
  0,3147
  % 0,57
 • BITCOIN/TL
  1277000,449
  % 1,88
 • BIST 100
  %

Apple iPhone’un yeni güncellemesiyle yapabilecek 25 yeni şey foto galerisi 1. resim

Apple iPhone’un yeni güncellemesiyle yapabilecek 25 yeni şey foto galerisi 1. resim


2. Bir Günlük Programı Belirleyin

Günlük tutmaya devam etmek zor olabilir, ancak iPhone’unuz Ayarlar ➝ Günlük bölümünde bulabileceğiniz yeni Günlük uygulamasının zamanlama özelliği ile bunu çok daha kolay hale getirebilir.

Zamanlama seçeneği sadece bir hatırlatıcı değil, bir alışkanlık oluşturmakla ilgili. Yani ister sabah ihtiyacınız olan hafif bir hatırlatma bildirimi ister yatmadan önce bir uyarı olsun, bu özelliği kişisel rutininize uyarlayabilirsiniz.

3. Günlük Tutma Önerileri Sunun

Journal uygulamasını ilk açtığınızda, yazma önerileri için telefonunuzdan hangi bilgileri çekebileceğine karar verebilirsiniz. Seçenekler arasında egzersiz etkinliği, podcast ve müzik gibi medya, fotoğraflar ve önemli konumlar yer alıyor. Ayarlar uygulamasında Gizlilik ve Güvenlik ➝ Günlük Önerileri altındaki anahtarları kullanarak hangi uygulama ve hizmetlerin görüneceğini kontrol edebilirsiniz.

Burada, kişilerinizin veya büyük grupların yanındayken önerileri başkalarıyla birlikte tercih etme ve diğer kişilerin önerilerine öncelik vermeye yardımcı olmak için başkaları tarafından keşfedilebilir olma ayarları da vardır. Genel olarak önerileri sevmiyorsanız, bunları kapatabilirsiniz (Ayarlar ➝ Günlük ➝ Günlük Önerilerini Atla).

4. Günlük Yazma İstemleri Verin

Eğer ciddi bir yazar tıkanıklığı yaşıyorsanız, iOS 17.2 size “yansımalar” şeklinde giriş ipuçları sunabilir. Bu düşünceler size ilham vermek ve rehberlik etmek için tasarlanmış olup her bir girişte keşfedilecek fikirler ve konular sağlar.

Düşünceler, düşündürücü sorulardan yaratıcı yazma ipuçlarına kadar çeşitlilik gösterebilir ve size sunulan düşünce sizi harekete geçirmezse, yeni bir tane oluşturmak için bir düğmeye dokunabilirsiniz.

5. Günlüğünüzü Güvence Altına Alın

Kişisel günlük tutma söz konusu olduğunda gizlilik ve güvenlik çok önemlidir. İşte bu nedenle iOS 17.2, günlüğünüzü yetkisiz erişime karşı korumak için şifreleme ve parola koruması gibi gelişmiş güvenlik özellikleri sunuyor.

Bu seçenek Ayarlar uygulamasında Günlük ➝ Günlüğü Kilitle altında bulunabilir ve cihazınızın parolasını, Face ID’yi veya Touch ID’yi kullanmanıza olanak tanıyarak hassas veya kişisel bilgileri her kaydettiğinizde içinizin rahat olmasını sağlar.

>> SONRAKİ SAYFA: 6. Bir Düğmeye Basarak Çevirin